UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023


2023-06-27

Za nami trudny rok. Po długim czasie oczekiwania doszło do realizacji rozbudowy naszej szkoły.

W związku z tym po feriach po „przeprowadzce” do Domu Ludowego i na plebanię, dzieci uczyły się we wspomnianych budynkach. Wszystko przebiegło pomyślnie i zakończyło się uroczystą akademią zwieńczającą ten nieco inaczej wyglądający czas edukacji.

Akademię przygotowali uczniowie kl. 8 kończący edukację w naszej szkoły i uczniowie kl. 6 wraz z opiekunami p. B.Gugulska i p. P.Oczkowskim. Akademia odbyła się w budynku strażnicy dzięki życzliwości Strażaków. Swoją obecnością zaszczycili nas zastępca burmistrza gminy Kęty pan Rafał Ficoń, radna gminy Kęty pani Paulina Mitoraj, przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Hankus, rodzice i oczywiście pozostali uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy SP w Malcu.

Uroczyste zakończenie rozpoczęło się od przemowy pani Dyrektor Renaty Łuszczek, pana Rafała Ficonia i pani Pauliny Mitoraj. Następnie odbyła się część przygotowana przez uczniów – zabawna scenka uczniów kl. 8, którzy po raz ostatni wcielili się w uczniów naszej szkoły odgrywając lekcję. Po owej scence uczniowie kl. 6 pożegnali naszych absolwentów życzeniami pomyślności i sukcesów na najbliższy rok. Cały występ został uświetniony wspaniałym śpiewem naszych uczennic Sandry Michalskiej z kl. 4 i Matyldy Naglik z kl. 6. Dziewczyny swym pięknym głosem sprawiły, że publiczność mogła się zrelaksować i dać ponieść wyobraźni w ten nadchodzący wakacyjny czas.

Akademia zakończyła się serdecznymi życzeniami dla odchodzącej na emeryturę pani sekretarki Anny Kocemby. Pani Ania pracowała w naszej szkole 41 lat. Jest to osoba o wielkim sercu, ogromnej cierpliwości i pozytywnym nastawieniu do życia. Dzięki pani Ani wszystko zawsze było dopięte na ostatni guzik – podbite legitymacje, wypisane kwity za obiady, odebrane telefony oraz wypełnione dokumenty. Mogliśmy tego doświadczyć przez te wszystkie lata Jej pracy wraz z uśmiechem trwającym na Jej twarzy. Wszystkiego najlepszego dla pani Pani Aniu!!

  

Błogiego odpoczynku, gorącego słońca, radosnych chwil z rodziną bez pośpiechu i jeszcze więcej Tego Państwu i Wam uczniowie życzą i Wam wszystkim na nadchodzące wakacje

Dyrekcja SP Malec i Grono Pedagogiczne.