Uroczyste otwarcie zmodernizowanego budynku Szkoły Podstawowej w Malcu


2023-09-13

W sobotę 9 września 2023r. Szkoła Podstawowa w Malcu  rozpoczęła  nowy rozdział swojej historii. To właśnie w tym dniu doszło do uroczystego otwarcia  zmodernizowanego budynku naszej szkoły, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele gminy Kęty i zaproszeni goście.

Na relację z tego wydarzenia zapraszamy na stronę :

 https://kety.pl/aktualnosci/uroczyste-otwarcie-rozbudowanego-budynku-szkoly-podstawowej-w-malcu.html

W niedzielę  10 września odbyła się druga część uroczystości. W tym dniu dyrektor szkoły i nauczyciele zaprosili uczniów i ich rodziców oraz społeczność lokalną do zwiedzania szkoły.

Naszą  placówkę odwiedzili uczniowie i ich rodzice, dziadkowie oraz absolwenci. Spotkanie to było okazją do obejrzenia pięknego obiektu, wspólnych rozmów, podzielenia się wspomnieniami oraz możliwością wpisu do księgi pamiątkowej.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się galeria absolwentów znajdująca się na pierwszym piętrze.

W tym dniu uczniowie i absolwenci naszej szkoły  pod opieką pani Lucyny Dżoń zaprosili społeczność lokalną na spektakl do Domu Ludowego w Malcu.  Widzowie razem z aktorami przemierzali kolejne karty historii Polski. Spektakl był niezwykłym przeżyciem. Wydarzenia ożyły na scenie w barwnych obrazach, ciekawej scenografii, wzruszającej muzyce i interesujących komentarzach.